Oppo ne zaman türkiyede

Çin’in son dönemlerde çıkardığı telefon modelleriyle adını sık sık duyurmaya başlayan markası Oppo’nun yeni cihazı FİND 7 modelinin tanıtılmasıyla birlikte Oppo ne zaman Türkiyede satılacak soruları daha fazla sorulmaya başlandı. Peki  Oppo ne zaman Türkiye’de satışta olacak.

Çin’in son dönemde önemli bir çıkış yakalayan telefon markası Oppo’nun Türkiye’de ne zaman resmi satışının başlayacağı konusunda henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. Samsung ve iPhone’un büyük bir oranda sahip olduğu Türkiye’deki akıllı telefon pazarında önemli bir pay alması beklenen Oppo’nun Türkiye’de henüz bir distribütörlük anlaşması yaptığı bir firmanın bulunmuyor. Bu nedenle henüz ülkemizdeki resmi satışlar başlamamış durumda.

Oppo’nun temsilci seçimlerinde Türkiye’yi temsilcisi alımlarını yaptığı ilk 10 ülke arasında Türkiye pazarına bir an önce girmek istediklerini olarak yorumlanıyor. İlk 10 temsilci seçilen ülke arasında olan Türkiye’nin bir çok telefon markasında geç gelen Türkçe dil destekleri Oppo marka cihazlarda ilk güncelleme ile gelmesi bu yorumları doğruluyor.

Oppo ne zaman Türkiyede

Şuan için kesin olmayan resmi satış tarihi konusunda Turkcell’in firma ile görüştüğü ama cihazların satış rakamları konusunda anlaşma sağlayamadıkları yönünde söylentiler mevcut. (her hangi bir resmi kaynakta bu bilgiye ulaşamadık)

Ayrıca cihazın Ağustos sonu veya Eylül başı itibariyle Türkiye’de resmi olarak satışa çıkabileceği konusunda yapılan yorumlar olsa da resmi kaynaklar tarafından açıklanmış veya her hangi bir Türkiye içi firma tarafından distribütörlüğünün alındığına dair henüz bir haber bulunmuyor.

Bu konuda bilgilere ulaşabildiğimiz ölçüde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Oppo cihazları ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmek için sitemizdeki Oppo bölümünü inceleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?