Facebook Osmanlı Savaşları Oyunu

Osmanlı İmparatorluğunun tarihte yapmış olduğu savaşlardan esinlenen ve birkaç yıldır yapımına devam edilen Osmanlı Savaşları oyunu nihayet sona geldi.

Facebook üzerinden oynanacak olan oyun karakterlerinizi geliştirip diğer kullanıcılarla savaşıyorsunuz. Oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli özellik de karakterlerin Osmanlı karakterleri olması. Kendi ordularınızı kurup savaşmaya başlayabilirsiniz.

Hazırlanan grafikler ve oyun görselleri orta üstü olarak nitelendiriliyor. Facebook üzerinden oyun oynama sayısı eski popülerliğini yitiriyor. Buna rağmen Facebook Osmanlı Savaşları Oyunu geniş bir kitle tarafından oynanacağı tahmin ediliyor. Türk üretimi oyunlar arasında önemli bir başarı elde edebilir. En azından ismi itibariyle birçok Türk facebook kullanıcı tarafından incelenmek isteneceği kesin.

Kısa bir süre önce test için açılan oyun sunucuları 1 Mart 2016 tarihi itibariyle oyuncuların dilediği gibi oynayabilmeleri için açılmış olacak.

3 kişilik bir ekip tarafından hazırlanmakta olan Osmanlı savaşları oyunu 3 yıllık bir çalışmanın ardından yayınlanmış olacak. Oyun üreticileri oyunun yapım sürecinde almış olduğu yatırım desteği ile oyunun daha gelişmiş bir yapıda olması için büyük gayret göstermiş görünüyor.

Türk tarihi açısından güzel bir çalışma olduğunu düşündüğümüz Facebook Osmanlı Savaşları Oyunu hakkında görüşlerinizi paylaşmak ve oyunla ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için forum bölümümüzdeki Facebook Osmanlı Savaşları Oyunu sayfasını inceleyebilirsiniz.

iNteraktifortam.net

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?