Whatsapp Bildirimleri Kapatma

Whatsapp’ın hayatımıza girmesiyle birlikte iletişim çok daha kolay bir hal aldı. Özellikle belirli bir ortak özelliğe sahip olan kişiler örneğin iş arkadaşlarınızla topluca haberleşme imkanı kolaylaştı. Tek bir ileti ile tüm arkadaşlarınıza duyuru yapma çok kolaylaştı.

Tüm bu güzellikler beraberinde gelen sizinle doğrudan ilgisi olmayan bir çok mesajda bildirim almanıza neden olmaya başladı. Bu yazıda gereksiz gördüğünüz Whatsapp bildirimleri çok basit bir şekilde kaldırmanızdan bahsedeceğim.

Özellikle mezun olduğunuz okullar için kurulmuş olan gruplar, askerlik arkadaşlarınızın bir arada olduğu guruplar görmek isteseniz de anlık haberdar olmak zorunda olmadığınız mesajlar içerir. Bu gruplara gelen her mesaj için telefona bakmak zorunda kalmanız işlerinizin bölünmesini engelleyecektir. Hele bu gruplar günlük 10-15 tane mesaj alıyorsa Whatsapp kullanmaktan vazgeçmeye kadar götürebilir.

Whatsapp Bildirimleri Kapatma

Bildirimleri kapatmak için öncelikle bildirimleri kapatmak istediğiniz konuşmalar belirleyin. Özellikle Whatsapp grup bildirim kapatma bu konuda çok işinize yaracaktır. Daha sonra bu kişinin veya grubun üzerine parmağınızı basılı tutun. Üst kısımda çıkan butonlardan hoparlör üzerinde çarpı olan simgeye dokunun. Karşınıza Whatsapp sessize almak için ne kadar süre istediğinizi soracak. Burada belirlediğiniz süre içerisinde kullanıcı size mesaj gönderse dahi telefon ses çıkarmayacaktır. Alt kısımda bulunan bildirimleri göster yanındaki kutucuktaki işareti kaldırdığınızda o kişi için Whatsapp bildirimlerini kapatmış olacaksınız.

Eğer sadece bildirimleri kapatıp sesi açık bırakırsanız Whatsapp gelen mesajı gizlemiş olursunuz. Whatsapp mesajı ekranda görünmez sadece telefon ses bildirimi gerçekleştirir.

Whatsapp Bildirimleri Açma

Daha önceden sessize aldığınız veya bildirimleri kapattığınız bir kişinin tekrar eski haline gelmesi de çok basit. Sohbet listenizde bu kişilerin yanında hoparlör üzerinde çizgi işareti göreceksiniz. Bu kişinin üzerine basılı tuttuğunuzda üst kısımda çıkan hoparlör simgesine dokunun. Artık o kişiden gelen mesajlarda Whatsapp size sesli uyarıda bulunacak.

Belirttiğim yöntemlerle gereksiz olduğunu düşündüğünüz kişilerin mesajlarını daha sonra görecek şekilde bırakabilirsiniz. Bu yönteme alternatif olarak kişiye özel bildirim sesi atayabilir ve onlar için daha kısık sesli bildirimler tercih edebilirsiniz. Bu sayede uygun olduğunuz vakitte bakabilir diğer vakitlerde duymazdan gelebilirsiniz.

Whatapp Kişiye Özel Bildirim

Bildirim şeklini değiştirmek istediğiniz kişiye dokunun. Konuşma penceresinin üst kısmında bulunan kişi adına dokunun. Medya bölümünün altında yer alan listedeki özel bildirimler kısmına dokunun. Özel bildirim kullan seçeneğine dokunarak aktif hale gelmesini sağlayın. Daha sonra çalmasını istediğiniz ses tonunu ve titreşim şeklini seçin. Bu sayede istediğiniz kişiden gelen mesajları farklı bildirim sesiyle duyarak acil olmayan mesajlarınız için işlerinizi bozmak zorunda kalmazsınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?