n11.com 11.11 Kampanyası

Türkiye’nin  En büyük pazar yerlerinden birisi olan n11.com 11.11’de  yaptığı dev kampanya ile 65 milyar liralık satış hacmine ulaşarak Türkiye’nin bir gün içerisinde gerçekleştirilen Ticaret rekorunu kırdı. Yaklaşık üç aylık bir ön hazırlık sürecinin ardından yapıldığı belirtilen kampanya Türkiye’de daha önce etkin bir biçimde dinlendirilmiş olan Bekarlar gününde gerçekleştirildi.

birçok mağazada yapılan indirimler ve n11.com tarafından dağıtılan kuponlar o gün içerisinde yapılan alışverişlere önemli derecede arttırdı. Sadece o gün özel olduğu belirtilen fiyatlar,  Ogün açıklandı ve rekor satış rakamlarına ulaşıldı.

Açıklanan kampanya istatistiklerinde toplamda 450.000 ürün satıldığı Bu ürünler arasında öne çıkan 11 otomobil 2000 dizüstü bilgisayar 3 ton zeytinyağı 9500 oto lastiği 7100 parfüm bir ton Kuruyemiş 10 bin paket bebek bezi  11500 cep telefonu satıldığı açıklandı. yılın en uğurlu kampanyası olarak adlandırılan kampanya gününde toplam 5 milyon  ziyaret gerçekleştirildi.  8200 mağaza yılın en uğurlu günü olarak nitelendirilen günde satış yaptı.

e-ticaretin Türkiye’de gelişimi için önemli bir gösterge olan rakamlara ulaşılan kampanya Önümüzdeki senelerden itibaren daha yüksek alışveriş yapılacağının göstergesi olmuş oldu. Beklentilerini karşılayan ve hedeflerine ulaştıkları kampanya gerçekleştirdiklerini açıklayan n11.com yönetimi seneye daha büyük bir kampanya gerçekleştirmeyi planladıklarını şimdiden dillendirmeye başladı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?