Avast Ücretsiz Antivirüs İndir

BURADASIN
Program adı:
Avast Antivirüs
Versiyon:
Güncel
Üretici:
Avast
Son Güncelleme Tarihi:
08 Eylül 2017
İşletim Sistemi:
Windows
Dil Seçeneği:
Türkçe
Ekleyen:
admin
Editör Puanı:
4/5

Öncelikle ismini ilk defa duyanlar için “Avast Nedir?” sorusunun cevabını verelim. Avast bilgisayarınızı zararlı yazılımlara (virüslere) karşı koruyan antivirüs programıdır.

Avast Ücretsiz Antivirüs

Dünya’da en çok kullanılan antivirüs programları arasında yer alan programın üç farklı seviyede koruması mevcuttur. Sunmuş olduğu korumalar Free Antivirus (Temel), Internet Security (Gelişmiş), Premier (Tam) şeklinde ayrılmıştır. Ücretsiz antivirüs indirerek bilgisayarınızı koruma altına almak istiyorsanız Avast free sürümü mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Gerçek zamanlı, planlı ve saatli tarama seçenekleriyle farklı koruma yöntemleri mevcuttur. Gerçek zamanlı koruma ile internette girmiş olduğunuz bir sitenin bilgisayarınıza zarar veren bir çerez yüklemesine veya indirmiş olduğunuz dosyanın isteğiniz dışında işlem yapmasını engellemiş olursunuz.

Saatli ve tam tarama seçenekleri belirli aralıklarla bütün kullanıcıların yapmaları gereken bir işlemdir. Hele ki virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız tam tarama hatta mümkünse açılış taraması gerçekleştirmelisiniz. Virüsün türüne göre hem ileride oluşabilecek sorunlara önlem almış hemde ciddi derecede hız kazanmış olursunuz.

Özetleyecek olursak Avast ücretsiz anvirüs programı sayesinde bilgisayarınızı büyük oranda güvence altına almış olursunuz. Çok yoğun güvenlik işlemleri gerektirmeyen bilgisayar kullanımlarında ücretli antivirüs programları çok fazla ihtiyaç olmayacağını söylesek yanlış olmaz. Bu seviyedeki güvenlik için ücretli antivirüs programı (antivirüs lisansı) satın almak biraz lüks olacaktır. Bu uyarıları yaparken ücretsiz sürümlerin sizi %100 güvence altına almış olmayacağını ve kendi güvenliğinizi kendinizin korumaya devam etmeniz gerektiğini unutmayın.

Firma tarafından açıklanan resmi rakamlara göre 400 milyon kullanıcıya ulaşan avast ile bilgisayarınızı korumaya başlayabilirsiniz. Avast antivirüs bilgisayarınızı korumasının yanında bilgisayar kullanım performansınızın artmasını sağlayacak bir çok özelliği de hizmetinize sunmaktadır.

Avast antivirüs sahip olduğu 400 milyon cihaz üzerindeki tehditleri analize ederek zararlı yazılımlara engeller.

Sistem Gereksinimleri

Yıllardır kullanılmakta olan program birçok farklı işletim sistemi ile uyumlu çalışmaktadır. Sorunsuz çalışma için bilgisayarınızın en az 256 MB RAM ve 1,5 GB sabit disk alanına sahip olması gerekir.

Ücretsiz Avast Antivirüs Yeterli Mi?

En çok merak edilenlerin başında tam koruma sağlayıp sağlayamayacağı geliyor. Bu konuda bir çok ücretsiz free avast antivirüs yorumları bulabilirsiniz. Benim bu konudaki düşüncem kullanım alışkanlığınıza göre değişir olacaktır.

Eğer sürekli farklı sitelerde gezinip, tanımadığınız kişilerden mailler ve dosyalar alıyorsanız daha yüksek güvenliğe ihtiyacınız var. Ama yaptığınız işlemler nadiren farklı sitelere giriyorsanız aşırı güvenlik kaygınız olmasına gerek yok. Aşırı güvenlik sorununuz olmadığında ücretsiz antivirüs programları sizin için yeterli olacaktır.

Yeri gelmişken merak edenler için ücretli ve ücretsiz antivirüs farkını da belirteyim. Ücretli antivirüsler güncel veritabanları ile çözüm üretilen tüm antivirüslere karşı koruma sağlar. Ücretsiz olanların ise veri tabanları daha seyrek güncellenir. Dolayısıyla yeni yazılmış bir virüse karşı koyamaz. Aralarındaki temel fark budur.

Türkçe Ücretsiz Antivirüs

Programın kullandığı dile hakim olmamak sürekli sorun yaşama potansiyeli oluşturur. Söz konusu tüm önemli belgelerinizin tek bir hata ile silinebileceği güvenlik olunca bu durum daha da kritik hale geliyor.

Ücretsiz Avast Antivürüs programı onlarca dilde destek sunmaktadır. Bunların arasında Türkçe’de yer alıyor. Programı indirdiğiniz andan itibaren tüm ihtiyaç duyacağınız tüm konularda Türkçe yazı ve menülerle karşılaşacaksınız.

Tarayıcı Virüslerinden Kurtulma

Avast antivirüs programı yardımıyla son zamanlarda çok fazla yayılmış olan ve genellikle yeni kurulan yazılımlarla birlikte internet tarayıcılarının anasayfalarını değiştiren yazılımlardan kurtulabilirsiniz. Doğruyu söylemek gerekirse ücretsiz sürüm bu işlem için yetersiz kalacaktır.

iNteraktifortam.net açıklaması: Antivürüs alanında kendini ispatlamış olan antivirüs programının ücretsiz antivürüs sürümünü birçok kullanıcı için yeterlidir. Kullandığım bilgisayarlarda virüs olduğunu düşündüğümde ilk yüklemeyi düşündüğüm Avast ücretsiz sürümü olmuştur. Sonucunu da ciddi şekilde aldığımı çok net söyleyebilirim.

Sizde hemen aşağıdaki linkten programı indirerek bilgisayarınızı antivirüs programlarına ücret ödemek zorunda kalmadan koruma altına alabilirsiniz.

İndir “Avast 2015” cJ65S0l3hjW4w – 300 defa indirildi –


Bu Yazıyı Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*


TemaHEX