Facebook Video Reklamı Yayınlama Başlıyor

Hergün milyonlarca videonun izlendiği facebook video reklam yayıncılığı devrini başlatacağını duyurdu. Facebook, Youtube gibi artık yayıncıların videoları üzerinde reklamlar yayınlamasına izin verecek.

Video başlangıçlarında olmayacağı belirtilen reklamların ilk etapta videoların bitiminin ardından başlanacağı söyleniyor. Video başlangıcındaki reklamların kullanıcıların daha yüksek oranda çıkıldığının bilinmesi facebook’un bu kararında etkili olduğu olmuş durumda. Kullanıcıların neyi beğendikleri konusunda derin analiz yapabilecek veriyi elinde bulunduran Facebook’un standart reklamlardan farklı türde reklam şekilleri kullanacağı haberleri yayılıyor.

Şuanda test aşamasında olduğu söylenen Facebook Video Reklamı yayıncılığının video reklam yayınları ilk olarak ABD’de başlanacak. İlk etapta büyük ve resmi facebook kullanıcı ve yayıncılarının bu özellikten yararlanacağı söyleniyor. İlerleyen facebook video reklam yayıncılığı daha geniş kitlelere yayılacaktır.

Genç nüfusa ve oldukça yüksek sosyal ağlarda geçirilen süreye sahip olunan ülkemizde bu gelişme video yayıncıları için oldukça iyi bir haber. Şuan ki durumda Youtube üzerinde yayınlanan reklamlı videolar Facebook üzerinde yayınlandıklarında Youtube reklamları Facebook’ta yayınlanmış oluyordu.

Facebook’un bu alanda pazarın hakimi olan Youtube ile ilerleyen zamanlarda rekabet edebilecek duruma gelip gelemeyeceğini ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?