Ücretsiz Google Sıralama Takip

SEO alanında çalışma yapanların en çok incelemek ve takip etmek istedikleri verilerin başında Google sıralamalarında kaçıncı sırada oldukları gelmektedir. Hem kendi sitenizin hemde rakip olarak gördünüz site ve sitelerin sıra değişimlerini kayıt altına almak ve inceleme fırsatına sahip olmak size uygulamanız gereken adımlar konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Google sıralama takip için ücretli olarak satılan programlar bulunmaktadır. Bu konuda ayırabileceğiniz bütçeniz yoksa kendi uyguladığım 10 kelime takibi ile sınırlı iyinet.com’un ücretsiz Google sıralama takip uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim. Ücretsiz üye olacağınız forum üzerinden takip etmek istediğiniz kelimeleri ekleyebilir ve istediğiniz sıklıkta siteye girerek sıralama verilerinin kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra bu verileri grafiksel olarak inceleme şansını yakalayabilirsiniz.

NOT: Her zaman olmasa da bazen tek site için 5 kelime üzerinde sorgu yaptığınızda hata ile karşılaşma durumu söz konusu olabiliyor. Hata ile karşılaşmamak için tek site için en fazla 5 kelime sorgusu yapmanızda fayda var. Veri alma işlemlerinin daha çabuk tamamlanmasını istiyorsanız da sorgu sayılarını düşük tutmayı unutmayın.

Sitenin ilgili sayfasının linki http://www.iyinet.com/kelime-takip/

Umarım işinize yarar…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?