Facebook Resimde Paylaş Çıkmıyor Çözümü

Facebook’un yapmış olduğu yeni düzenleme ile bazı resimlerde artık paylaş özelliği akış içerisinde görünmemeye başladı. Bu durumun nedenini ve nasıl ortadan kaldıracağınızı öğrenmek için yazının devamını okuyun.

Facebook yeni devreye aldığı özellikle akışınızdaki bazı resimlerde paylaşım özelliğinin aktif olmadığını göreceksiniz. Paylaş kısmının olmamasının nedeni tamamen gizlilik ayarlarıyla ilgilidir. Gizlilik ayarları sadece “Arkadaşlar” olarak paylaşılmış, yani sadece paylaşan kişinin arkadaşlarının paylaştığı resimler için paylaş butonları kalktı. Paylaş butonunun aktif olması için resmin gizlilik ayarlarının “Herkese Açık” olarak değiştirilmesi gerekir. Bu işlemi yaptığınızda paylaş butonunun aktif hale geldiğini göreceksiniz.

Facebook Paylaş Butonu Neden Çıkmıyor?

Resimlerde paylaş butonunu sadece arkadaşlar olarak seçilmiş resimlerde paylaş butonu çıkmıyor. Bu resmi paylaşsanız da sadece resmin asıl sahibinin arkadaşları görebilecek. Bu durumda paylaşmanızın anlamı da kalmamış olacak. Facebook bu nedenle bu özelliği devre dışı bıraktı.

Eğer farklı bir sayfaya veya profile ait resimleri paylaşıyorsanız veya herhangi bir internet sitesini paylaşıyorsanız bu durumla karşı karşıya kalmazsınız.

Konu ile alakalı yaşadığınız benzer sorunlar olduğunda yorumlar bölümünden iNteraktifortam.net yazarlarına sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?