Nexus 7 Google’ın Yüzünü Güldürecek

Akıllı telefon pazarında beklediğini bulamayan Google, geçtiğimiz günlerde satışa çıkaracağını duyurduğu tablet bilgisayarı Nexus 7 satışlarında önemli bir başarı elde etti.

Tablet bilgisayar pazarında önemli bir yer edinecek olan Google, tablet bilgisayarı Nexus 7 için Youtube kanalından yeni bir reklam videosu daha yayınladı. Ayrıntıları okumak ve videoyu izlemek için yazının devamını okuyun.

Özellikle uygun fiyat avantajıyla kullanıcılara büyük cazibe uyandıran Nexus 7 tablet bilgisayarın 8GB ve 16 GB’lık iki farklı türü bulunuyordu. Cihazın 16 GB’lık modelinin tükendi ve resmi sitede ön satışın durduruldu.

Telefon pazarında beklediğini bulamayan Google, tablet bilgisayar pazarında giriş için beklentilerini karşılamış olarak görünüyor. İlerleyen günlerde Android uygulamalarını Nexus 7‘ye uygun hale getirmesi planlanan dev şirketin ilerleyen zamanlarda atacağı adımlar merak konusu.

Google’ın I/O 2012 etkinliğinde tanıttığı 7 inçlik tableti Nexus 7 için yeni reklamlar gelmeye devam ediyor. Fiyatına göre üst seviye donanım ile gelen Nexus 7‘de, 1.3 GHz hızında çalışan Nvidia Tegra 3 işlemcisi ve 1 GB RAM bulunuyor.

Youtube kanalından yayınlanan son videoda baba ve oğlunun gittikleri kampta Nexus 7 ile yapabilecekleri temel şeyler gösteriliyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?